Vergi Danışmanlığı

Şirketler ve kuruluşlar, son zamanlara kadar, gittikçe artan gelir ve kar miktarının vergiye tabi bölümünün yönetiminin gereksinimi ve faydalarının farkında değil idiler.
Aylık KDV bildirimlerinden, yıllık gelir vergisi bildirimine kadar tüm arzu edilen ihtiyaçlarınıza çözümler. Vergi ekibimiz, vergi giderlerinizin kontrolünü başarı ile yürütecek ve rekabet ortamında sizi daha ileriye götürecek avantajları sağlayacaktır.
Mehmet AYGÜN Muhasebe, şirketinizdeki daimi muhasebecilerinize vergi duyarlılığı getirecek ve şirketinizin kaynaklarını vergi giderlerinizi en aza düşürecek şekilde kullanımlarının yönetimini gösterecektir.

Vergi Danışmanlığı Hizmetlerimiz:

 • KDV bildirimleri.
 • Gelir vergisi bildirimleri.
 • Vergi giderlerini azaltıcı önlemler.

KKTC de yürürlükte olan vergilendirme sistemi :

Kuzey Kıbrıs, Avrupa Birliği ülkeleri arasında kurum gelirleri üzerinden alınan vergiler itibarıyle en rekabetçi vergi oranlarına sahip ülkelerden birisidir. %10 oranında kurumlar vergisi ve bu vergi kesildikten sonra elde edilen gelirden %15 oranında gelir vergisi kesilmektedir. Kuzey Kıbrıs’da faaliyet gösteren her kurum elde ettiği gelir üzerinden toplam yaklaşık olarak %23.5 oranında vergi ödemektedir.

Kuzey Kıbrısda’da ikamet eden gerçek kişiler gelir vergisine tabidir. Gelir vergisi , artan oranlı vergi sistemi ile tahsil edilmekte olup %10-%40 arasındadır.

Kuzey Kıbrısda KDV uygulaması bulunmaktadır. Ürün veya hizmetlere bağlı olarak %0 ile %20 arasında değişen 6 farklı KDV oranı bulunmaktadır. Ortalama KDV oranı %16’dır.

 • Growth through innovation/creativity:
  Rather than be constrained by ideas for new products, services and new markets coming from just a few people, a Thinking Corporation can tap into the employees.
 • Increased profits:
  The corporation will experience an increase in profits due to savings in operating costs as well as sales from new products, services and ventures.
 • Higher business values:
  The link between profits and business value means that the moment a corporation creates a new sustainable level of profit, the business value is adjusted accordingly.
 • Lower staff turnover:
  This, combined with the culture that must exist for innovation and creativity to flourish, means that new employees will be attracted to the organization.

Bir cevap yazın

How can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

See our gallery

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?