İş Takibi

Yeni kurulan işletmeler ya da ofiste az zaman geçirip genelde dışarıda personeli bulunan mikro ölçekli kobiler için iş takibi her zaman sıkıntılı olmuştur.

Bu durum beraberinde şirket kültürünün tam oluşmamasına, iş akışlarının belirlenmemesine, görev tanımlarının netleşmemesine neden olmakta ve şirketin tam kapasitede çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Her firmanın kendine has bir iş takibi kesinlikle vardır. Gerek ajanda, gerekse de excel üzerinden ya da sözlü olarak bir şekilde iş takibi sürdürülmektedir. Doğru iş takibini yapmak adına birkaç adımdan bahsetmek istiyorum.

 • Firmanıza her yerden ulaşın

Rekabetin fazla olduğu, dijitalleşmenin her aşamada sürdüğü bir ortamda, firmanıza her an her yerden ulaşmanız tüm verilerinize anında ulaşmanız gerekmektedir. Bu size zaman tasarrufu sağlamakla beraber, sizi dağınıklıktan da kurtarır. Şirketinize ait verilere her an ulaşmanızı sağlar. Rakiplerinizin önüne geçmeye, her an dinamik bir yapıda şirketinizi yönetmenize olanak verir.

 • Anlık olarak bildirim alın

İlk adımı tamamladıktan sonra, iş takibimizi uygulama noktasına geldik. Bu aşamada seçici olurken her yerden anlık bildirim almak ilk tercihiniz olsun. Çünkü rekabetin yüksek olduğu sektörde hızlı karar ya da aksiyon almak çok önemli. Burada özellikle satışçılarınızı, var olan projedeki aşamaları ya da görevleri takip ederken anlık bilgi almak gerekir. İş takibi sırasında diğer işler hakkında çalışanlarınızın girdiği notlar sayesinde e-posta ile bildirim alabilirsiniz.

 • Tek noktadan tüm işler hakkında bilgi alın

Müşterilerinizi, muhasebeniz, projeleriniz veya arşivinize tek noktadan ulaşın. Böylelikle bilgiye ulaşma hızınız artacak ve karar verirken tüm etkenler göz önünüzde olacak. Veri ve bilgi kaybı yaşamadan iş takibinizi sürdürebileceksiniz. Tüm işleri tek noktadan sürdürmek sadece karar almada değil, şirket içi görev tanımlarınızı netleştirmede, çalışan performansınızı ölçmede de etkili bir yöntem. İş takibinizi tek noktadan yaptıkça şirket kültürünüzün sağlamlaştığını göreceksiniz.

 • Muhasebe raporlarını atlamayın

Firmanızın can damarı, alınan tüm kararlar için ilk paramatre şirket içi raporlardır. Geçmiş dönemli kar-zarar durumunuz, açık faturalarınız, gelirleriniz, çalışan performansınız, satışlarınız, harcamalarınız vb. Mali konularda sıkılmadan size doğrudan yardımcı olacak iş takibi yaparken elinizi rahatlatacak, her an gözünüzün önünde olacak bir raporlama sistemine ihtiyacınız var. Dijital dünyada artık bu raporlar tek tuşla elinizin altında. Doğru iş takip programını seçtiğinize emin olun.

 • Growth through innovation/creativity:
  Rather than be constrained by ideas for new products, services and new markets coming from just a few people, a Thinking Corporation can tap into the employees.
 • Increased profits:
  The corporation will experience an increase in profits due to savings in operating costs as well as sales from new products, services and ventures.
 • Higher business values:
  The link between profits and business value means that the moment a corporation creates a new sustainable level of profit, the business value is adjusted accordingly.
 • Lower staff turnover:
  This, combined with the culture that must exist for innovation and creativity to flourish, means that new employees will be attracted to the organization.

5 yorum

 • admin

  You can learn more about how your business can become a Smiling Corporation by visiting Mr. Grood’s website or by purchasing his book aptly titled The Smiling Corporation.

  • admin

   At Consulting WP we take executable strategies like harvesting great ideas from employees and suggest that our clients use them in building profitable, growing businesses.

  • admin

   Why shouldn’t an employee earn millions of dollars if his/her company increases its revenues by hundreds of millions of dollars? Makes sense to us.

 • admin

  Within their ranks, many companies have people who are bursting with ideas and are often stifling within an environment that is pro-conformity, rather than encouraging brave, entrepreneurial innovations.

 • Jonathan Sugai

  Within their ranks, many companies have people who are bursting with ideas and are often stifling within an environment that is pro-conformity, rather than encouraging brave, entrepreneurial innovations, entrepreneurial innovations.

Bir cevap yazın

How can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

See our gallery

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?